skip to Main Content

Letní eskymování na prodejně

Na naší prodejně v Olomouci – Slavoníně jsme vybaveni venkovním bazénem na letní výuku eskymování, kterou pořádáme od konce května do začátku září. Termíny přizpůsobujeme a počasí a venkovní teplotě vody. Bazén je opatřen automatickým vysáváním a moderním 50-litrovým filtračním zařízením.

Profesionálně  vyučujeme eskymácké obraty už přes 15 let. Naučíme vás správný styl i jako úplné začátečníky. Je to lepší, než se dlouho a pracně odnaučovat špatné návyky při eskymování, které vám předal o trochu zkušenější kamarád.

Podle zájmu na eskymáka plynule navazujeme učením dalších dovedností jako vylehávání, zvedání v kyslíkovém dluhu až do vyčerpání, zvedání také na levou stranu, zvedání odzadu nebo bez pádla.

Po absolvování našeho kurzu vás už nepřekvapí nenadálé eskymování i při sjíždění těžší řeky. Opatrným a trpělivým způsobem si dokážeme poradit i s fobií z vody.

Cena: 400,- Kč za půl hodiny a 600,- Kč za hodinu.

Zimní eskymování na olomouckém bazénu

Tak už je tu zase podzim a blíží se čas olomouckého eskymování. Už si ani nepamatuji, jestli je to po sedmnácté nebo po dvacáté, nějak příliš rychle nám to letí. Zvažte dobře, do jakých rukou se svěříte, protože přeučování špatně osvojeného eskymáku je docela obtížné a časově určitě náročnější, než kdybyste začínali od nuly. Co eskymující vlastně potřebuje? Potřebuje hlavně chuť se učit. Kdo má svoje pádlo, neopren a špricku, vezměte si je, bude to pro vás výhoda, zvyknete si rovnou na svoje vybavení. Začínáme od listopadu a končíme koncem března. Potom zase bude letní eskymování na prodejně. Bazény se budou konat každé pondělí a sobotu. V pondělí je sraz v 18:45, v 19:00 vcházíme na bazén a 21:00 odcházíme z plavečáku pryč. V sobotu je sraz ve 11:25, o půl vcházíme na bazén a ve 13:30 z plavečáku zase odcházíme.
Pro úplné začátečníky je vhodné si objednat ještě tzv. „suchý trénink“, během nějž vám vysvětlíme držení pádla, princip fungování kyčlí a jejich roztrénování, dále samotné
fáze výcviku, jimiž vás provedeme krok po kroku, a tak si ušetříme čas na bazénu, kde se potom už můžeme plně věnovat výcviku. Po absolvování  výuky můžete pokračovat dále v upevňování správných návyků a učení dalších dovedností jako např. vylehávání (kdo umí dobře vylehávat, nemusí eskymovat) a můžete se seznámit se základy rodea, během nichž se dopracujete k neprůstřelnému eskymáku. Na ten máme ještě jednu techniku a tu nazýváme „krokodýl“. Krokodýla si učitě zamilujete :). Díky této technice vás naučíme se nadechovat během sekundy, což určitě uplatníte v případě, že se z ničeho nic převrátíte na řece. Kdo to kdy nezažil, že ano. 🙂 Naučíte se zvedat i unavení, což na řece oceníte, a postupně si techniku eskymování perfektně vyladíte k dokonalosti.  Techniku tzv. krokodýla využíváme hlavně když přeučujeme špatně osvojeného eskymáka, kajakář se totiž v krizové situaci vrací ke starému, původně špatně naučenému eskymáckému obratu, a toto cvičení je jediná možnost, jak novou a správnou techniku zvedání pořádně zafixovat.
Jedna z prvních otázek, které často slýchám, je: Za jak dlouho se eskymácký obrat naučím? Když pominu, že první půlku už určitě umíte, tak hodně záleží na vaši kondici, věku a sportovním založení. Rekord máme 10 minut, ale tento kajakář nikdy nedržel v ruce pádlo, což je pro obě strany velká výhoda. U člověka s menší nadváhou nebo „rekreačního“ sportovce je to něco mezi 4 až 5 lekcemi, ale může to trvat i déle. Nejméně po roce, kdy se Vám podaří  mít správně zafixovaného eskymáka, vás můžeme učit eskymáka na druhou stranu nebo eskymování odzadu. 80% učení je hlavou nad vodou, tak se nebojte přihlásit. Zvládáme i lidi s fobii. Máme už 18 let praxe.
Tento rok dojde k malému zdražení, a to z důvodu snížení počtu eskymujících na bazénu tak, aby měl každý svoji loď. Platby se hradí předem. Výjimkou je poprvé, abychom Vás nemuseli hnát na prodejnu.
Ceny za eskymování jsou následující: Za samostatně eskymujícího zaplatíte 160 Kč/hod, za půlhodinu učení s instruktorem je cena 400 Kč a za učení s intruktorem na celou hodinu 620 Kč (zvažte svou fyzickou kondici, i tak si na mě druhý den vzpomenete :D).  Pokud někdo přijde a nebude mít zaplaceno dopředu, zaplatí navíc 30 Kč  (nedostane slevu za rezervaci místa předem).
Pár videí tu určitě najdete.

Back To Top