skip to Main Content

Pouštění Moravice 2022

Splutí řeky Moravice – vypouštění přehrady Kružberk.

9 – 10.4.2022

Moravice se vyznačuje stálým proudem, vracáky a neobtížnou vodou, kterou zvládnou i nezkušení vodáci. Vhodná je i pro rodiny s dětmi.  Zvlášť si nenechte ujít dubnovou Moravici, která má po zimě obvykle nejvíce vody a nejméně lidí. Nezapomeňte na pořádnou výbavu, není nic horšího, než když vám spoluvodák klepe zuby a těší se, až splutí konečně skončí. Po takovém vymrzlém zážitku byste je na vodu už nemuseli dostat.

Splutí: obvykle jsou 2 trasy, a to od Kružberka do Podhradí, kde můžete využít místní kempy. Tento úsek Moravice v délce 19 km protéká malebným přírodním parkem Moravice. Délka plavby záleží na množství vody a chuti pádlovat cca od 3,5 hod až dokud vás to neomrzí. Druhá trasa je z Podhradí do Hradce nad Moravicí. I tady řeka krásně meandruje a můžete se nechat volně unášet proudem dolů. Zde na vás čeká krásná příroda v nezastavěné lokalitě. Trasa je 21 km dlouhá a trvá přbližně stejně dlouho.

Nebezpečí: Na řece se nacházejí nebezpečné jezy. Je lepší je obnést a neriskovat. Musíte počítat, že vám nezkušený háček nebo dítě může vypadnout z lodi a vy budete unášeni po proudu dále.

Pokud nemáte nějaké vybavení, můřete využít naši půjčovnu vodáckých potřeb http://www.vodackysvet.cz/domains/vodackysvet.cz/pujcovna/.  Od Gumotexu půjčujeme rafty Colorada, Pálavy Baraky, dále plastové kanoe, plastové kajaky a všechno příslušenství, např. neoprenové boty, neopreny, vodácké bundy, vesty na divokou vodu i na turistiku, špricky, pumpy, házecí pytlíky, helmy, lodní vaky, sudy, pádla, prostě cokoliv budete potřebovat.

Pouštění Moravice 2022
Back To Top